Konkursy Ortograficzne dla klasy III SP

W listopadzie chętni uczniowie z klasy III a i III b przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez CES – Centrum Edukacji Szkolnej. Dyplom laureata otrzymali: Weronika Łydka z kl. III b, oraz Paweł Olchowicz z kl. III a, którzy zajęli 9 miejsce i Franciszek Dunst z kl. III a, który zajął 10 miejsce. Dyplom wyróżnienia otrzymała Paulina Majkowska z kl. III b. Pozostali uczniowie otrzymali dyplom uznania. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z naszej szkoły, a z całej Polski 541. 4 grudnia uczniowie przystąpili do III  Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa pomorskiego. Organizatorem konkursu jest Samorządowa Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Gościcinie.  Konkurs jest trzy etapowy. Do I etapu konkursu przystąpiło 12 uczniów z klasy III a, III b. Uczniowie przez całą godzinę lekcyjną zmagali się z dyktandem. Prace konkursowe pod względem poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej sprawdziła komisja składająca się nauczycieli uczących w klasach trzecich. Do następnego etapu dostało się 5 uczniów. Wszystkim bardzo gorąco gratulujemy! 

Dorota Bieszka

Czytaj więcej...

Konkurs na "MAGICZNY KAPELUSZ I RÓŻDŻKĘ"

Zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do klas I - IV do udziału w konkursie plastycznym na MAGICZNY KAPELUSZ I RÓŻDŻKĘ". Zobacz: szczegóły i regulamin konkursu

Konkurs plastyczny "Zdrowie na talerzu"

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Pruszczu Gdańskim zaprasza dzieci klas I-III uczęszczających do szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Zdrowie na talerzu’’.

Tematami konkursowymi są:

  • owoce i warzywa oraz mleko i przetwory mleczne w codziennej diecie,
  • mój pomysł na zdrowe śniadanie,
  • wpływ prawidłowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój.
Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Mickiewiczu

Konkurs z wiedzy o Adamie Mickiewiczu odbędzie się 30.11.2018r.

Powiatowy konkurs matematyczno-ekologiczny

Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej serdecznie  zapraszają do udziału w Powiatowym Konkursie Matematyczno – Ekologicznym „Ekologiczny Pitagoras” dla klas VII – VIII szkoły podstawowej pod  patronatem Wójta Gminy Sierakowice.  Konkurs odbędzie się dnia 6 lutego 2019 roku, o godz. 10.00. Zgłoszenia  (karty uczestnictwa oraz oświadczenia rodziców) prosimy przesyłać pocztą lub mailem w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 grudnia 2018 r.

Zobacz: Regulamin Powiatowego Konkursu Matematyczno – Ekologicznego pod hasłem „Ekologiczny Pitagoras” w roku szkolnym 2018/2019

Ogólnopolski konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia

Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim skierowanym do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz gimnazjów. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Uczestnicy konkursu będą mieli możliwość wykazania się na wszystkich jego etapach umiejętnościami i wiedzą wynikającą z podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie edukacji zdrowotnej, poszerzoną o treści pozaprogramowe.

Konkurs z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Rozstrzygnięcie konkursu w klasach I-III SP na plakat z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wręczenia dyplomów oraz nagród dokonał Burmistrz Żukowa pan Wojciech Kankowski na uroczystym apelu z okazji 11 listopada. 

Czytaj więcej...

Konkurs informatyczny na kartkę świąteczną

KONKURS INFORMATYCZNY 

„KARTKA  BOŻONARODZENIOWA”

 Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas  IV-VI szkoły podstawowej.

Regulamin konkursu

  1. Uczeń przygotowuje samodzielnie jedną kartkę bożonarodzeniową (kartki powinny nawiązywać tematycznie do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem), wykorzystując narzędzia programu Paint.
  2. Kartki nie powinny zawierać żadnych gotowych elementów cudzego autorstwa, takich jak np. kliparty lub zeskanowane ilustracje.
  3. Rozmiar kartki: 800 x 600 pikseli. Kartki należy zapisać w dwóch formatach: jpg oraz png.
  4. Kartki świąteczne należy przesłać do 6 grudnia 2018 r. do organizatora Katarzyna Zaremba na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • w tytule wiadomości napisać: „Konkurs- kartka świąteczna”,
    w nazwie pliku proszę wpisać: imię_nazwisko_klasa
  1. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 13 grudnia 2018r.

 Kryteria oceny

  • Poziom artystyczny wykonanej pracy
  • Oryginalność, pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania
  • Stopień nawiązania do tradycji

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych

 nauczyciel informatyki