Poczet sztandarowy naszej szkoły z dumą i godnością reprezentuje naszą społeczność podczas ważnych uroczystości gminnych i szkolnych. W ostatnim czasie uczniowie wchodzący w jego skład uczestniczyli zarówno w obchodach świąt państwowych, jak i w wydarzeniach o charakterze lokalnym i społecznym. Szczególnie uroczysty charakter miały obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Żukowie. Rozpoczęły się one Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy wzięli udział w podniosłym przemarszu pod kościół św. Jana Chrzciciela. Dalsza część uroczystości odbyła się przy pomniku Matki Boskiej Królowej Polski, w obecności licznych pocztów sztandarowych. Nasz poczet godnie reprezentował szkołę, podkreślając rangę tego ważnego święta narodowego. Uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego uczestniczyli również w uroczystościach pogrzebowych śp. Jerzego Żurawicza – byłego Burmistrza Gminy Żukowo oraz byłego Wicestarosty Powiatu Kartuskiego, osoby zasłużonej dla lokalnej społeczności. Msza święta pogrzebowa odbyła się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie. Obecność naszego pocztu była wyrazem szacunku oraz pamięci o zmarłym. Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie, postawę pełną powagi i odpowiedzialności oraz godne reprezentowanie naszej szkoły podczas wszystkich uroczystości.



























































