Konkursy Ortograficzne dla klasy III SP

W listopadzie chętni uczniowie z klasy III a i III b przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez CES – Centrum Edukacji Szkolnej. Dyplom laureata otrzymali: Weronika Łydka z kl. III b, oraz Paweł Olchowicz z kl. III a, którzy zajęli 9 miejsce i Franciszek Dunst z kl. III a, który zajął 10 miejsce. Dyplom wyróżnienia otrzymała Paulina Majkowska z kl. III b. Pozostali uczniowie otrzymali dyplom uznania. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z naszej szkoły, a z całej Polski 541. 4 grudnia uczniowie przystąpili do III  Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa pomorskiego. Organizatorem konkursu jest Samorządowa Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Gościcinie.  Konkurs jest trzy etapowy. Do I etapu konkursu przystąpiło 12 uczniów z klasy III a, III b. Uczniowie przez całą godzinę lekcyjną zmagali się z dyktandem. Prace konkursowe pod względem poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej sprawdziła komisja składająca się nauczycieli uczących w klasach trzecich. Do następnego etapu dostało się 5 uczniów. Wszystkim bardzo gorąco gratulujemy! 

Dorota Bieszka

Czytaj więcej...

Konkurs na "MAGICZNY KAPELUSZ I RÓŻDŻKĘ"

Zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do klas I - IV do udziału w konkursie plastycznym na MAGICZNY KAPELUSZ I RÓŻDŻKĘ". Zobacz: szczegóły i regulamin konkursu

Konkurs plastyczny "Zdrowie na talerzu"

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Pruszczu Gdańskim zaprasza dzieci klas I-III uczęszczających do szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Zdrowie na talerzu’’.

Tematami konkursowymi są:

  • owoce i warzywa oraz mleko i przetwory mleczne w codziennej diecie,
  • mój pomysł na zdrowe śniadanie,
  • wpływ prawidłowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój.
Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Mickiewiczu

Konkurs z wiedzy o Adamie Mickiewiczu odbędzie się 30.11.2018r.

Powiatowy konkurs matematyczno-ekologiczny

Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej serdecznie  zapraszają do udziału w Powiatowym Konkursie Matematyczno – Ekologicznym „Ekologiczny Pitagoras” dla klas VII – VIII szkoły podstawowej pod  patronatem Wójta Gminy Sierakowice.  Konkurs odbędzie się dnia 6 lutego 2019 roku, o godz. 10.00. Zgłoszenia  (karty uczestnictwa oraz oświadczenia rodziców) prosimy przesyłać pocztą lub mailem w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 grudnia 2018 r.

Zobacz: Regulamin Powiatowego Konkursu Matematyczno – Ekologicznego pod hasłem „Ekologiczny Pitagoras” w roku szkolnym 2018/2019

Ogólnopolski konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia

Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim skierowanym do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz gimnazjów. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Uczestnicy konkursu będą mieli możliwość wykazania się na wszystkich jego etapach umiejętnościami i wiedzą wynikającą z podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie edukacji zdrowotnej, poszerzoną o treści pozaprogramowe.