Wspomnienie zmarłych...

W okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii, nasza szkoła wzięła udział w akcji MEiN „Szkoła pamięta”.
W ramach akcji uczniowie klasy 5c udali się na cmentarz, aby uporządkować zapomniane groby. Następnie zapalili znicze i odmówili modlitwę.
Na holach zostały przygotowane gazetki z informacjami na temat Chwaszczyńskiego obelisku i świąt listopadowych.
Przedstawiciele MSU oraz SU oraz klasa 3b udali się pod obelisk, aby oddać hołd poległym mieszkańcom Chwaszczyna podczas drugiej wojny światowej. Uczniowie zapalili znicze i wysłuchali ciekawych informacji o historii związanej z powstaniem obelisku.
Celem niniejszej akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu.

Koordynatorki akcji:
Anna Bela