Wychowanie przedszkolne

Dzień Drzewa

Dnia 10. 10. 2018 r.  przedszkolaki brały udział w kolejnej akcji, której celem jest  wzrost świadomości ekologicznej - zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew oraz popularyzacją znanych gatunków występujących na naszym terenie, zachęcanie do zaangażowaniu się w działania na rzecz ochrony środowiska, jak i ukazanie zalet drzew dla człowieka i przyrody. Zorganizowaliśmy żywą lekcję przyrody w pobliskim lesie, gdzie bardzo uważnie przyglądaliśmy się rosnącym tam drzewom, nasycając nasze organizmy zdrowym, czystym powietrzem. Po powrocie dzieci wykonały w swoich klasach prace związane z tematem dzisiejszego dnia. Z pewnością w przyszłym roku również weźmiemy udział w tej akcji. Mamy nadzieję, że prowadzone przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zwierząt

W czwartek 4 października przedszkolaki brały udział w obchodach Światowego Dnia Zwierząt. Celem tego święta jest przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt - przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki, śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce dzisiejszego dnia oraz wykonały piękne prace plastyczne. Obejrzeliśmy również film edukacyjny dla dzieci o zwierzętach. Natomiast największą atrakcją tego dnia był przyniesiony przez panią Iwonkę chomik, Bili. Dzieci miały możliwość obserwować jego zachowanie oraz dowiedzieć się ciekawostek na temat jego życia i upodobań. Odwiedziła nas również mama Tosi, która pięknie czytała bajki i różne ciekawostki o zwierzętach. Przedszkolaki poznały i zapamiętały zasady, których należy przestrzegać chcąc być przyjacielem zwierząt:

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Muzyki i Dzień Chłopaka w przedszkolu

Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie.

J.Page

  Dnia 1 października przedszkolaki otworzyły drzwi do świata muzyki i dźwięków - w nowy miesiąc wkroczyliśmy śpiewająco ! Panie Małgosia i Magda przyniosły dziś różne instrumenty,in.: skrzypce, akordeon, klarnet, saksofon, flet prosty i poprzeczny, trójkąty, kastaniety, bębenki, marakasy, klawesyn, bum bum rurki i gitarę (na której zagrała Amelia z klasy V). Dzieci poznały brzmienie tych instrumentów, a nawet spróbowały na nich grać. Były również zabawy muzyczno - ruchowe, śpiewanie piosenek i taniec w rytmie poleczki. Przedszkolaki aktywnie słuchały muzyki i chętnie włączały się w jej tworzenie. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę przy dźwiękach III części XI Sonaty fortepianowej W. A. Mozarta („Marsz Turecki”)! Ostatnim zadaniem na muzycznych zajęciach było ozdabianie wesołych nutek.

  Dzisiaj swoje święto obchodzili również nasi wspaniali chłopcy. Wszyscy mali panowie otrzymali niezwykłe upominki, a panie w klasach zadbały o odpowiednią oprawę tego święta. Życzymy wszystkim chłopcom dużo uśmiechu na każdy dzień spędzony w przedszkolu :)

M. Drawc

Czytaj więcej...

Przedszkolaki sprzątają świat

W tym roku nasze przedszkolaki wzięły udział w jubileuszowej – 25 akcji „Sprzątanie Świata”, której głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się pozytywnego stosunku do przyrody. Jest to również doskonała okazja, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Posprzątaliśmy wspólnie teren wokół bieżni i boiska do siatkówki. Znaleźliśmy tam mnóstwo śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie!

Brawo przedszkolaki !!!

M.Drawc

Czytaj więcej...

Odwiedziny pana leśniczego

W piątek  27.09.2018 r. gościliśmy w przedszkolu niezwykłego gościa, pana leśniczego Jarosława Gadzińskiego. Pan Jarosław opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje jego mieszkańców. Pan leśniczy uświadomił dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska przyniesionemu przez leśniczego porożu. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i z ochotą z tej możliwości skorzystały. Serdecznie dziękujemy panu Jarosławowi za to owocne spotkanie, za poświęcony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

M.Drawc

Czytaj więcej...

Pani Jesień - konkurs plastyczny

                                             ...   Idzie lasem pani jesień 
                                                   Jarzębinę w koszu niesie 
                                                   Daj korali nam troszeczkę 
                                                   Nawleczemy na niteczkę ! 

i nadeszła ... piękna, wielobarwna jesień!!!

Z tej okazji nasi milusińscy wzięli udział w konkursie plastycznym, między oddziałami klas 0 pt.: „Pani Jesień”. Każda grupa wykonała postać przedstawiającą Panią Jesień. Wszystkie prace, przepięknie i bardzo pomysłowo wykonane zdobią przedszkolne drzwi i gazetki. Jury przyznało I miejsce grupie 0A, 0B, 0C i 0D !!!!  W nagrodę każda grupa otrzymała dyplom oraz słodkie upominki. Tego dnia udaliśmy się również na spacer do lasu, aby obserwować przyrodę i spotkać Panią Jesień...Śpiewaliśmy piosenki jesienne i wspaniale się bawiliśmy.

Czytaj więcej...