Wychowanie przedszkolne

Marzec w przedszkolu

Marzec,  kolejny miesiąc naszych działań rozpoczęliśmy świętując dzień kobiet. Chłopcy składali życzenia, wręczali upominki i kwiatki swoim koleżankom. W marcu tez przywitaliśmy wiosnę kolorowym pochodem, śpiewając wesołe piosenki i recytując rymowanki o wiośnie. W grupach odbyły się zajęcia plastyczne i edukacyjne. Dzieci ze starszych  grup poznają litery, z których coraz częściej układają wyrazy. Oglądaliśmy teatrzyk online pt. „Czerwony Kapturek”. W Światowy Dzień Wody dzieci poznały obieg wody w przyrodzie oraz dowiedziały się, jak bardzo potrzebna jest woda do życia. Koniec  miesiąca  zakończyliśmy słodkim akcentem, na  Dzień Żelków czekały chyba wszystkie przedszkolaki. Doświadczenie  zmysłami węchu, określanie zapachu, wzroku, koloru, kształtu i smaku. Była też żelkowa gimnastyka buzi i języka, czyli degustacja.?

Nauczyciele oddziałów wychowania przedszkolnego