Wychowanie przedszkolne

Maj w przedszkolu

Miesiąc maj upłynął nam na przyjemnej pracy, działania nasze rozpoczęły się patriotycznie i europejsko. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi i unii europejskiej. Podziękowaliśmy Strażakom za ich trud i dzielną pracę, wykonując laurki i albumy z życzeniami. Wzięliśmy udział w projekcie  giga laurka „Strażnicy lasu”. Dzień pszczoły w naszych oddziałach co roku jest wyszczególniony.  Przedszkolaki  dowiedziały się o tych owadach dużo ciekawostek, wykonywały różne prace plastyczne i zadania dydaktyczne związane z pracą pszczół. W Dzień ślimaka większość grup wybrała się na polanę by przez lupy obserwować życie owadów i roślin na łące. Najpiękniejszym dniem maja oczywiście jest Dzień Matki, z tej okazji  dzieci wraz z mamusiami spotkały się w sali gimnastycznej. W sportowej atmosferze odbyły się wspólne zabawy i śpiewanie piosenek. Wszystkim mamom życzymy dużo radości i jak najmniej trosk.
Nauczyciele oddziałów przedszkolnych