Stres i emocje w pandemii - warsztaty dla klas 8

W kwietniu odbyły się warsztaty dla klas 8, dotyczące przeżyć związanych m.in. z pandemią, egzaminami... sytuacjami, które nas stresują. Wydarzenie zorganizowało Polskie Centrum Profilaktyki. Uczniowie pytali, czy warto trzymać emocje w sobie, czy też mówić o nich ? Czy stres może motywować, czy też działa na nas destrukcyjnie?  Opowiadali o swoich „czarnych scenariuszach” wytworzonych w wyobraźni - co może się stać podczas egzaminów lub tego, gdy pandemia będzie trwała nadal... Pojawiły się tematy związane z niepokojem, smutkiem, samotnością, poczuciem winy, strachem... Co stresuje nasze dzieci? Szkoła, rodzina, klasówki, samotność, choroba, bezradność... Jak sobie z tym radzić ? Zaobserwuj swoje myśli, to one wpływają na to co czujesz i w jaki sposób się zachowasz. Masz wpływ na to co zrobisz z trudną sytuacją.

Monika Kraińska