W środę 13 czerwca uczniowie klasy III b wybrali się na trzydniową szkołę przetrwania. Mieszkali w 120 letnim domu, który był cały porośnięty bluszczem, jak w bajkowej krainie. Dzieci musiały współpracować w zespołach przy budowie szałasów, rozpalaniu ogniska. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością strzelania z łuku, wiatrówki. Przeprawiali się przez rwącą rzekę. Podczas tych dni mieli zajęcia z survivalu z nauką orientacji w terenie i pierwszej pomocy. Mogli rywalizować z rówieśnikami podczas zajęć z alpinistyki i toru komandosa z paintballem. W drodze powrotnej wszyscy pełni emocji wspominali chwile spędzone w lesie.
Beata Bańkowska



